WK73R2BTTD27R4F
Mfr.Part #
WK73R2BTTD27R4F
Package / Case
Wide 1206 (3216 Metric), 0612
Description
RES 27.4 OHM 1% 1W 1206
Resistance :
27.4Ohm
Size / Dimension :
0.063Lx0.126W 1.60mmx3.20mm
Factory Lead Time :
9 Weeks
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power (Watts) :
1W
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Package / Case :
Wide 1206 (3216 Metric), 0612
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
WK73R2BTTD27R4F
KOA Speer Electronics, Inc. WK73R2BTTD27R4F
WK73R Series, Thick Film, 27.4Ohm, 1W, ±1%, -55°C~155°C