WK73R2ATTD1961F
Mfr.Part #
WK73R2ATTD1961F
Package / Case
Wide 0805 (2012 Metric), 0508
Description
RES 1.96K OHM 1% 1W 0805
Factory Lead Time :
9 Weeks
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Size / Dimension :
0.049Lx0.079W 1.25mmx2.00mm
Package / Case :
Wide 0805 (2012 Metric), 0508
Resistance :
1.96kOhm
Power (Watts) :
1W
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
WK73R2ATTD1961F
KOA Speer Electronics, Inc. WK73R2ATTD1961F
WK73R Series, Thick Film, 1.96kOhm, 1W, ±1%, -55°C~155°C