UMV0G330MFD1TP
Mfr.Part #
UMV0G330MFD1TP
Description
CAP ALUM 33UF 20% 4V RADIAL
2
Termination :
Radial
Series :
UMV
Voltage - Rated DC :
4V
Height Seated (Max) :
0.236 6.00mm
Ripple Current @ High Frequency :
45mA @ 10kHz
Lifetime @ Temp :
5000 Hrs @ 105°C
Length :
5mm
Size / Dimension :
0.197Dia 5.00mm
Ripple Current :
30mA
Capacitance :
33μF
Diameter :
5mm
Leakage Current :
0.003mA
Factory Lead Time :
15 Weeks
Tolerance :
±20%
Lead Pitch :
2.0066mm
Rated (DC) Voltage (URdc) :
4V
Lead Spacing :
0.098 2.50mm
Terminal Pitch :
2.5mm
Operating Temperature :
-40°C~105°C
Ripple Current @ Low Frequency :
30mA @ 120Hz
Datasheets
UMV0G330MFD1TP
Nichicon UMV0G330MFD1TP
UMV 33μF Capacitor ±20% Tape & Box (TB) Through Hole 30mA 0.197Dia 5.00mm -40°C~105°C Polar 2.0066mm Radial, Can