UMV0G220MFD1TP
Mfr.Part #
UMV0G220MFD1TP
Description
CAP ALUM 22UF 20% 4V RADIAL
Rated (DC) Voltage (URdc) :
4V
Tolerance :
±20%
Factory Lead Time :
15 Weeks
Operating Temperature :
-40°C~105°C
Ripple Current @ Low Frequency :
22mA @ 120Hz
Capacitance :
22µF
Diameter :
4mm
Lead Pitch :
1.4986mm
Size / Dimension :
0.157Dia 4.00mm
Lead Spacing :
0.059 1.50mm
Packing Method :
Ammo Pack
Voltage - Rated :
4V
Height Seated (Max) :
0.236 6.00mm
Leakage Current :
0.003mA
Ripple Current :
22mA
Length :
5mm
Lifetime @ Temp :
5000 Hrs @ 105°C
Terminal Pitch :
2.5mm
Ripple Current @ High Frequency :
33mA @ 10kHz
Datasheets
UMV0G220MFD1TP
Nichicon UMV0G220MFD1TP
UMV 22μF Capacitor ±20% Tape & Box (TB) Through Hole 22mA 0.157Dia 4.00mm -40°C~105°C Polar 1.4986mm Radial, Can