TVX2F101MDD
Mfr.Part #
TVX2F101MDD
Description
CAP ALUM 100UF 20% 315V AXIAL
Length :
40mm
Life (Hours) :
2000 hours
Operating Temperature :
-25°C~85°C
Termination :
Axial
Mount :
Packaging :
Bulk
Dissipation Factor :
0.2 %
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Rated DC :
315V
Published :
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 85°C
Series :
TVX
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Capacitance :
100μF
Tolerance :
±20%
Datasheets
TVX2F101MDD
TVX 100μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole -25°C~85°C Axial, Can