TVX2D331MDD
Mfr.Part #
TVX2D331MDD
Description
CAP ALUM 330UF 20% 200V AXIAL
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 85°C
Capacitance :
330µF
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Lead Free :
Lead Free
Tolerance :
±20%
Factory Lead Time :
19 Weeks
Voltage - Rated DC :
200V
Datasheets
TVX2D331MDD
Nichicon TVX2D331MDD
TVX 330μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole -40°C~85°C Axial, Can