TVX2D220MCD1LT
Mfr.Part #
TVX2D220MCD1LT
Description
CAP ALUM 22UF 20% 200V AXIAL
Voltage - Rated DC :
200V
Ripple Current @ High Frequency :
224mA @ 10kHz
Ripple Current @ Low Frequency :
140mA @ 120Hz
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Polarization :
Polar
Length :
26mm
Capacitance :
22µF
Termination :
Axial
Dielectric Material :
Aluminum
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Packing Method :
TR
HTS Code :
Diameter :
13mm
Tolerance :
±20%
RoHS Status :
RoHS Compliant
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 85°C
Size / Dimension :
0.512Diax1.024L 13.00mmx26.00mm
Datasheets
TVX2D220MCD1LT
Nichicon TVX2D220MCD1LT
TVX 22μF Capacitor ±20% Tape & Reel (TR) Through Hole 0.512Diax1.024L 13.00mmx26.00mm -40°C~85°C Polar Axial, Can