TVX2A222MDD
Mfr.Part #
TVX2A222MDD
Description
CAP ALUM 2200UF 20% 100V AXIAL
Tolerance :
±20%
Termination :
Axial
Capacitance :
2200µF
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Life (Hours) :
2000 hours
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 85°C
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Through Hole
Mount :
GENERAL PURPOSE
Published :
Voltage - Rated DC :
100V
Packaging :
Bulk
Datasheets
TVX2A222MDD
Nichicon TVX2A222MDD
TVX 2200μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole -40°C~85°C Axial, Can