TRR01MZPF3832
Mfr.Part #
TRR01MZPF3832
Description
RES SMD 38.3K OHM 1% 1/16W 0402
Surface Mount
Case Code (Imperial) :
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Max Power Dissipation :
63mW
Working Voltage :
50V
Resistance :
38.3kOhm
ECCN Code :
EAR99
JESD-609 Code :
e3
Tolerance :
±1%
Feature :
Anti-Sulfur
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Case Code (Metric) :
TRR
Height :
406.4μm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Datasheets
TRR01MZPF3832
ROHM Semiconductor TRR01MZPF3832
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, TRR Series, Thick Film, 38.3kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C