SMW775RJT
Mfr.Part #
SMW775RJT
Package / Case
Nonstandard
Description
SMW 7W 75R 5% TAPED
Chip Resistor - Surface Mount
Package :
Digi-Reel?
Package / Case :
Nonstandard
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Power (Watts) :
7W
Tolerance :
±5%
Ratings :
Supplier Device Package :
Series :
SM
Resistance :
75 Ohms
Size / Dimension :
0.906" L x 0.374" W (23.00mm x 9.50mm)
Product Status :
Active
Operating Temperature :
-55°C ~ 200°C
Height - Seated (Max) :
0.390" (9.90mm)
Features :
Failure Rate :
Datasheets
SMW775RJT
TE Connectivity AMP Connectors SMW775RJT
SM Series, Wirewound, 75 Ohms, 7W, ±5%, -55°C ~ 200°C