SMT-R0068-1.0
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SMT-R0068-1.0
Manufacturer
Isabellenhütte
Description
RESISTOR - ISA-PLAN SHUNT, 0.006
Manufacturer :
Isabellenhütte
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Number of Terminations :
2
Composition :
Product Status :
Active
Features :
Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant, Pulse Withstanding
Size / Dimension :
0.280 L x 0.165 W (7.10mm x 4.20mm)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
RoHS Status :
RoHS Compliant
Supplier Device Package :
Package / Case :
Power (Watts) :
7W
Height - Seated (Max) :
0.039 (1.00mm)
Package :
Tape and Reel (TR)
Resistance :
0.0068Ohm
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-65°C ~ 170°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C