SMPC85AN-M3/I
Mfr.Part #
SMPC85AN-M3/I
Manufacturer
Vishay
Package / Case
TO-277, 3-PowerDFN
Description
TVS DIODE 85VWM 137VC TO277A
Manufacturer :
Vishay
Product Category :
Operating Temperature :
-55°C~150°C TJ
Voltage - Breakdown (Min) :
94.4V
Supplier Device Package :
TO-277A (SMPC)
Unidirectional Channels :
1
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Factory Lead Time :
10 Weeks
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
10.9A
Mounting Type :
Surface Mount
Applications :
GENERAL PURPOSE
Power Line Protection :
No
Series :
TransZorb®
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Power - Peak Pulse :
1500W 1.5kW
Type :
Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
137V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
85V