SMPC15A-M3/86A
Mfr.Part #
SMPC15A-M3/86A
Description
TVS DIODE 15VWM 24.4VC TO277A
Stock
534
In Stock :
534
Breakdown Voltage :
16.7V
Test Current :
1mA
SMPC
Element Configuration :
Single
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
24.4V
Max Power Dissipation :
1.5kW
Published :
2013
Peak Reflow Temperature (Cel) :
260
Series :
TransZorb®, eSMP®
Zener
Mount :
Surface Mount
Direction :
Unidirectional
Mounting Type :
Surface Mount
Pbfree Code :
yes
Power Line Protection :
No
Clamping Voltage :
24.4V
Power - Peak Pulse :
1500W 1.5kW
Package / Case :
TO-277, 3-PowerDFN
Pin Count :
Peak Pulse Current :
61.5A
Number of Pins :
3
Terminal Form :
Flat
Unidirectional Channels :
1
Operating Temperature :
-55°C~150°C TJ
Reverse Standoff Voltage :
15V