SMPC75ANHM3/I
Mfr.Part #
SMPC75ANHM3/I
Description
TVS DIODE 75VWM 121VC TO277A
Product Category :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
121V
Type :
Zener
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Series :
TransZorb®
Voltage - Breakdown (Min) :
83.3V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
75V
Operating Temperature :
-55°C~150°C TJ
Applications :
Automotive, Telecom
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
12.4A
Power - Peak Pulse :
1500W 1.5kW