SMPC75ANHM3/H
Mfr.Part #
SMPC75ANHM3/H
Description
TVS DIODE 75VWM 121VC TO277A
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
75V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
12.4A
Type :
Zener
Series :
TransZorb®
Applications :
Automotive, Telecom
Operating Temperature :
-55°C~150°C TJ
Factory Lead Time :
10 Weeks
Power Line Protection :
No
Voltage - Breakdown (Min) :
83.3V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Power - Peak Pulse :
1500W 1.5kW
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
121V