SMPC70ANHM3/I
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SMPC70ANHM3/I
Manufacturer
Vishay
Package / Case
TO-277, 3-PowerDFN
Datasheet
Download
Description
TVS DIODE 70VWM 113VC TO277A
Manufacturer :
Vishay
Product Category :
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
70V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
113V
Power Line Protection :
No
Factory Lead Time :
10 Weeks
Mounting Type :
Surface Mount
Type :
Zener
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Power - Peak Pulse :
1500W 1.5kW
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
13.3A
Operating Temperature :
-55°C~150°C TJ
Package / Case :
TO-277, 3-PowerDFN
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Unidirectional Channels :
1
Applications :
Automotive, Telecom
Supplier Device Package :
TO-277A (SMPC)
Voltage - Breakdown (Min) :
77.8V