SMPC70AN-M3/I
Mfr.Part #
SMPC70AN-M3/I
Description
TVS DIODE 70VWM 113VC TO277A
Applications :
GENERAL PURPOSE
Operating Temperature :
-55°C~150°C TJ
TO-277, 3-PowerDFN
Power Line Protection :
No
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
13.3A
Mounting Type :
Surface Mount
Series :
TransZorb®
Voltage - Breakdown (Min) :
77.8V
Power - Peak Pulse :
1500W 1.5kW
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
70V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
113V