SMPC64AN-M3/I
Mfr.Part #
SMPC64AN-M3/I
Manufacturer
Vishay
Package / Case
TO-277, 3-PowerDFN
Description
TVS DIODE 64VWM 103VC TO277A
Manufacturer :
Vishay
Product Category :
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
103V
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
14.6A
Factory Lead Time :
10 Weeks
Power - Peak Pulse :
1500W 1.5kW
Operating Temperature :
-55°C~150°C TJ
Supplier Device Package :
TO-277A (SMPC)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Package / Case :
TO-277, 3-PowerDFN
Unidirectional Channels :
1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
64V
Type :
Zener
Voltage - Breakdown (Min) :
71.1V