SMPC58ANHM3/H
Mfr.Part #
SMPC58ANHM3/H
Description
TVS DIODE 58VWM 93.6VC TO277A
Series :
TransZorb®, eSMP®
Voltage - Breakdown (Min) :
64.4V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
58V
Operating Temperature :
-55°C~150°C TJ
Mounting Type :
Surface Mount
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Power - Peak Pulse :
1500W 1.5kW
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
93.6V
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
16A