SMPC54ANHM3/H
Mfr.Part #
SMPC54ANHM3/H
Description
TVS DIODE 54VWM 87.1VC TO277A
Operating Temperature :
-55°C~150°C TJ
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
54V
Applications :
Automotive, Telecom
Voltage - Breakdown (Min) :
60V
Power - Peak Pulse :
1500W 1.5kW
Power Line Protection :
No
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
87.1V
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
17.2A