SMPC54AN-M3/I
Mfr.Part #
SMPC54AN-M3/I
Description
TVS DIODE 54VWM 87.1VC TO277A
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
87.1V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Series :
TransZorb®
Applications :
GENERAL PURPOSE
No
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
54V
Voltage - Breakdown (Min) :
60V
Surface Mount
Type :
Zener
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
17.2A
Operating Temperature :
-55°C~150°C TJ
Power - Peak Pulse :
1500W 1.5kW