SMPC51ANHM3/H
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SMPC51ANHM3/H
Manufacturer
Vishay
Package / Case
TO-277, 3-PowerDFN
Datasheet
Download
Description
TVS DIODE 51VWM 82.4VC TO277A
Manufacturer :
Vishay
Product Category :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Power - Peak Pulse :
1500W 1.5kW
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Unidirectional Channels :
1
Power Line Protection :
No
Type :
Zener
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
18.2A
Series :
TransZorb®
Supplier Device Package :
TO-277A (SMPC)
Mounting Type :
Surface Mount
Voltage - Breakdown (Min) :
56.7V
Factory Lead Time :
10 Weeks
Package / Case :
TO-277, 3-PowerDFN
Operating Temperature :
-55°C~150°C TJ
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
51V
Applications :
Automotive, Telecom
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
82.4V