SMPC51AN-M3/I
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SMPC51AN-M3/I
Manufacturer
Vishay
Package / Case
TO-277, 3-PowerDFN
Datasheet
Download
Description
TVS DIODE 51VWM 82.4VC TO277A
Manufacturer :
Vishay
Product Category :
Series :
TransZorb®
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
82.4V
Power Line Protection :
No
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Supplier Device Package :
TO-277A (SMPC)
Mounting Type :
Surface Mount
Package / Case :
TO-277, 3-PowerDFN
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
18.2A
Unidirectional Channels :
1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
51V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
-55°C~150°C TJ
Type :
Zener
Voltage - Breakdown (Min) :
56.7V
Applications :
GENERAL PURPOSE
Factory Lead Time :
10 Weeks
Power - Peak Pulse :
1500W 1.5kW