SMPC48ANHM3/I
Mfr.Part #
SMPC48ANHM3/I
Description
TVS DIODE 48VWM 77.4VC TO277A
Product Category :
Factory Lead Time :
10 Weeks
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
19.4A
Voltage - Breakdown (Min) :
53.3V
Mounting Type :
Surface Mount
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
77.4V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-55°C~150°C TJ
ROHS3 Compliant
Type :
Zener
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
48V
Applications :
Automotive, Telecom
Unidirectional Channels :
1
Power Line Protection :
No
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Series :
TransZorb®
Power - Peak Pulse :
1500W 1.5kW