SMPC45AN-M3/H
Mfr.Part #
SMPC45AN-M3/H
Manufacturer
Vishay
Package / Case
TO-277, 3-PowerDFN
Description
TVS DIODE 45VWM 72.7VC TO277A
Manufacturer :
Vishay
Product Category :
Supplier Device Package :
TO-277A (SMPC)
Type :
Zener
Unidirectional Channels :
1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
45V
Power - Peak Pulse :
1500W 1.5kW
Operating Temperature :
-55°C~150°C TJ
Package / Case :
TO-277, 3-PowerDFN
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Power Line Protection :
No
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
72.7V
Mounting Type :
Surface Mount
Factory Lead Time :
10 Weeks
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
20.6A
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Breakdown (Min) :
50V