SMPC43ANHM3/I
Mfr.Part #
SMPC43ANHM3/I
Manufacturer
Vishay
Package / Case
TO-277, 3-PowerDFN
Description
TVS DIODE 43VWM 69.4VC TO277A
Manufacturer :
Vishay
Product Category :
Series :
TransZorb®, eSMP®
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Factory Lead Time :
10 Weeks
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
69.4V
Supplier Device Package :
TO-277A (SMPC)
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
43V
Applications :
Automotive, Telecom
Unidirectional Channels :
1
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage - Breakdown (Min) :
47.8V
Power - Peak Pulse :
1500W 1.5kW
Operating Temperature :
-55°C~150°C TJ
Type :
Zener
Package / Case :
TO-277, 3-PowerDFN
Tape and Reel (TR)
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
21.6A