SMPC40ANHM3/I
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SMPC40ANHM3/I
Manufacturer
Vishay
Package / Case
TO-277, 3-PowerDFN
Datasheet
Download
Description
TVS DIODE 40VWM 64.5VC TO277A
Manufacturer :
Vishay
Product Category :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
40V
Unidirectional Channels :
1
Factory Lead Time :
10 Weeks
Supplier Device Package :
TO-277A (SMPC)
Power Line Protection :
No
Operating Temperature :
-55°C~150°C TJ
Power - Peak Pulse :
1500W 1.5kW
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
23.3A
Applications :
Automotive, Telecom
Package / Case :
TO-277, 3-PowerDFN
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
64.5V
Voltage - Breakdown (Min) :
44.4V