SMPC36ANHM3/I
Mfr.Part #
SMPC36ANHM3/I
Manufacturer
Vishay
Package / Case
TO-277, 3-PowerDFN
Description
TVS DIODE 36VWM 58.1VC TO277A
Manufacturer :
Vishay
Product Category :
Power Line Protection :
No
Applications :
Automotive, Telecom
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
58.1V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
36V
Power - Peak Pulse :
1500W 1.5kW
Package / Case :
TO-277, 3-PowerDFN
Voltage - Breakdown (Min) :
40V
Factory Lead Time :
10 Weeks
Series :
TransZorb®, eSMP®
Operating Temperature :
-55°C~150°C TJ
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Supplier Device Package :
TO-277A (SMPC)
Tape and Reel (TR)
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
25.8A