SMPC33AN-M3/I
Mfr.Part #
SMPC33AN-M3/I
Package / Case
TO-277, 3-PowerDFN
Description
TVS DIODE 33VWM 53.3VC TO277A
Product Category :
Power - Peak Pulse :
1500W 1.5kW
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
28.1A
Supplier Device Package :
TO-277A (SMPC)
Package / Case :
TO-277, 3-PowerDFN
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
33V
Zener
Voltage - Breakdown (Min) :
36.7V
Operating Temperature :
-55°C~150°C TJ
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
53.3V