SMPC28AN-M3/I
Mfr.Part #
SMPC28AN-M3/I
Description
TVS DIODE 28VWM 45.4VC TO277A
Product Category :
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
33A
Operating Temperature :
-55°C~150°C TJ
Power - Peak Pulse :
1500W 1.5kW
GENERAL PURPOSE
Type :
Zener
Surface Mount
Supplier Device Package :
TO-277A (SMPC)
Power Line Protection :
No
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
28V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
45.4V
Voltage - Breakdown (Min) :
31.1V