SMPC26AN-M3/I
Mfr.Part #
SMPC26AN-M3/I
Description
TVS DIODE 26VWM 42.1VC TO277A
Power - Peak Pulse :
1500W 1.5kW
Operating Temperature :
-55°C~150°C TJ
Applications :
GENERAL PURPOSE
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
35.6A
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
42.1V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
26V
Voltage - Breakdown (Min) :
28.9V