SMPC24AN-M3/I
Mfr.Part #
SMPC24AN-M3/I
Description
TVS DIODE 24VWM 38.9VC TO277A
Power - Peak Pulse :
1500W 1.5kW
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
38.6A
Applications :
GENERAL PURPOSE
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
38.9V
Operating Temperature :
-55°C~150°C TJ
Voltage - Breakdown (Min) :
26.7V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
24V