SMPC22AN-M3/I
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SMPC22AN-M3/I
Manufacturer
Vishay
Package / Case
TO-277, 3-PowerDFN
Datasheet
Download
Description
TVS DIODE 22VWM 35.5VC TO277A
Manufacturer :
Vishay
Product Category :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Unidirectional Channels :
1
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
42.3A
Power - Peak Pulse :
1500W 1.5kW
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
35.5V
Factory Lead Time :
10 Weeks
Applications :
GENERAL PURPOSE
Supplier Device Package :
TO-277A (SMPC)
Mounting Type :
Surface Mount
Voltage - Breakdown (Min) :
24.4V
Series :
TransZorb®
Power Line Protection :
No
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Package / Case :
TO-277, 3-PowerDFN
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
22V
Operating Temperature :
-55°C~150°C TJ