SMM02070C5621FBP00
Mfr.Part #
SMM02070C5621FBP00
Description
RES SMD 5.62K OHM 1% 1W MELF
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
5.62kOhms
Max Operating Temperature :
155°C
Max Power Dissipation :
1W
Power (Watts) :
1W
Width :
2.2mm
Size / Dimension :
0.087Diax0.228L 2.20mmx5.80mm
Length :
5.7912mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±1%
Min Operating Temperature :
-55°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Vishay SMM02070C5621FBP00
SMM0207 Series, Thin Film, 5.62kOhms, 1W, ±1%, -55°C~155°C