SMM02070C3329FBS00
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SMM02070C3329FBS00
Manufacturer
Vishay
Package / Case
MELF, 0207
Datasheet
Download
Description
RES SMD 33.2 OHM 1% 1W MELF
Manufacturer :
Vishay
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Factory Lead Time :
9 Weeks
Composition :
Thin Film
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Series :
SMM0207
Max Power Dissipation :
1W
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Supplier Device Package :
MELF
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Number of Terminations :
2
Width :
2.2mm
Size / Dimension :
0.087Diax0.228L 2.20mmx5.80mm
Package / Case :
MELF, 0207
Tolerance :
±1%
Max Operating Temperature :
155°C
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Ratings :
AEC-Q200
Resistance :
33.2Ohms
Length :
5.7912mm
Diameter :
2.2mm
Power (Watts) :
1W
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Lead Free :
Lead Free
Published :
Min Operating Temperature :
-55°C
Vishay SMM02070C3329FBS00
SMM0207 Series, Thin Film, 33.2Ohms, 1W, ±1%, -55°C~155°C