SMM02070C3320FBS00
Mfr.Part #
SMM02070C3320FBS00
Description
RES SMD 332 OHM 1% 1W MELF
Max Operating Temperature :
155°C
Width :
2.2mm
Resistance :
332Ohms
Length :
5.7912mm
Size / Dimension :
0.087Diax0.228L 2.20mmx5.80mm
Power (Watts) :
1W
Max Power Dissipation :
1W
Published :
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Lead Free
Vishay SMM02070C3320FBS00
SMM0207 Series, Thin Film, 332Ohms, 1W, ±1%, -55°C~155°C