SMM02070C3010FBP00
Mfr.Part #
SMM02070C3010FBP00
Description
RES SMD 301 OHM 1% 1W MELF
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±1%
Published :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
301Ohms
Max Power Dissipation :
1W
Series :
SMM0207
Power (Watts) :
1W
Min Operating Temperature :
-55°C
AEC-Q200
Max Operating Temperature :
155°C
Lead Free
Width :
2.2mm
Factory Lead Time :
9 Weeks
Supplier Device Package :
MELF
Size / Dimension :
0.087Diax0.228L 2.20mmx5.80mm
Composition :
Thin Film
Length :
5.7912mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Vishay SMM02070C3010FBP00
SMM0207 Series, Thin Film, 301Ohms, 1W, ±1%, -55°C~155°C