SMM02070C1803FBP00
Mfr.Part #
SMM02070C1803FBP00
Description
RES SMD 180K OHM 1% 1W MELF
Size / Dimension :
0.087Diax0.228L 2.20mmx5.80mm
Resistance :
180kOhms
SMM0207
Power Rating :
1W
Min Operating Temperature :
-55°C
Diameter :
2.2mm
Max Power Dissipation :
1W
Power (Watts) :
1W
Length :
5.7912mm
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Military Standard :
Not
Width :
2.2mm
Max Operating Temperature :
155°C
Vishay SMM02070C1803FBP00
SMM0207 Series, Thin Film, 180kOhms, 1W, ±1%, -55°C~155°C