SMM02040E8201BB300
Mfr.Part #
SMM02040E8201BB300
Description
RES 8.2K OHM 0.1% 1/4W MELF 0204
Size / Dimension :
0.055Diax0.142L 1.40mmx3.60mm
Width :
1.4mm
Resistance :
8.2kOhms
Tolerance :
±0.1%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Diameter :
1.4mm
Length :
3.6mm
Temperature Coefficient :
±15ppm/°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Mini MELF
Vishay SMM02040E8201BB300
SMM0204 Series, Thin Film, 8.2kOhms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~125°C