SMM02040C9761FB300
Mfr.Part #
SMM02040C9761FB300
Description
RES 9.76K OHM 1% 1/4W MELF 0204
Resistance :
9.76kOhms
Supplier Device Package :
Mini MELF
Factory Lead Time :
10 Weeks
Contact Plating :
Tin
Max Operating Temperature :
125°C
Size / Dimension :
0.055Diax0.142L 1.40mmx3.60mm
Tolerance :
±1%
Min Operating Temperature :
-55°C
Diameter :
1.4mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Military Standard :
Not
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Length :
3.6mm
Radiation Hardening :
No
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Composition :
Thin Film
Published :
Width :
1.4mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Vishay SMM02040C9761FB300
SMM0204 Series, Thin Film, 9.76kOhms, 0.25W 1/4W, ±1%, -55°C~125°C