SMM02040C8209FB000
Mfr.Part #
SMM02040C8209FB000
Description
RES 82 OHM 1% 1/4W MELF 0204
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Resistance :
82Ohms
Tolerance :
±1%
Width :
1.4mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Size / Dimension :
0.055Diax0.142L 1.40mmx3.60mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Vishay SMM02040C8209FB000
SMM0204 Series, Thin Film, 82Ohms, 0.25W 1/4W, ±1%, -55°C~125°C