SMM02040C8207FB300
Mfr.Part #
SMM02040C8207FB300
Description
RES 0.82 OHM 1% 1/4W MELF 0204
Tolerance :
±1%
Contact Plating :
Tin
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Radiation Hardening :
No
Resistance :
820mOhms
Number of Terminations :
2
Published :
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Width :
1.4mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.055Diax0.142L 1.40mmx3.60mm
Diameter :
1.4mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Operating Temperature :
125°C
Military Standard :
Not
Factory Lead Time :
13 Weeks
Length :
3.6mm
Vishay SMM02040C8207FB300
SMM0204 Series, Thin Film, 820mOhms, 0.25W 1/4W, ±1%, -55°C~125°C