SMM02040C8204FB300
Mfr.Part #
SMM02040C8204FB300
Description
RES 8.2M OHM 1% 1/4W MELF 0204
Tolerance :
±1%
Radiation Hardening :
No
Width :
1.4mm
Power Rating :
250mW
Max Operating Temperature :
125°C
Resistance :
8.2MOhms
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Ratings :
AEC-Q200
Published :
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Size / Dimension :
0.055Diax0.142L 1.40mmx3.60mm
Diameter :
1.4mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Number of Terminations :
2
Factory Lead Time :
7 Weeks
1 (Unlimited)
Length :
3.6mm
Contact Plating :
Tin
Lead Free
Min Operating Temperature :
-55°C
Vishay SMM02040C8204FB300
SMM0204 Series, Thin Film, 8.2MOhms, 0.25W 1/4W, ±1%, -55°C~125°C