SMM02040C8203FB300
Mfr.Part #
SMM02040C8203FB300
Description
RES 820K OHM 1% 1/4W MELF 0204
Width :
1.4mm
Length :
3.6mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Max Operating Temperature :
125°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Lead Free :
Lead Free
Military Standard :
Not
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Resistance :
820kOhms
Contact Plating :
Tin
Number of Terminations :
2
Published :
Size / Dimension :
0.055Diax0.142L 1.40mmx3.60mm
SMM0204
Min Operating Temperature :
-55°C
Tolerance :
±1%
Diameter :
1.4mm
Radiation Hardening :
No
Vishay SMM02040C8203FB300
SMM0204 Series, Thin Film, 820kOhms, 0.25W 1/4W, ±1%, -55°C~125°C