SMM02040C8061FB300
Mfr.Part #
SMM02040C8061FB300
Description
RES 8.06K OHM 1% 1/4W MELF 0204
ROHS3 Compliant
Length :
3.6mm
Composition :
Thin Film
Power Rating :
250mW
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Package / Case :
MELF, 0204
Voltage - Rated :
200V
Width :
1.4mm
Diameter :
1.4mm
Published :
Size / Dimension :
0.055Diax0.142L 1.40mmx3.60mm
Lead Free
Max Operating Temperature :
155°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Resistance :
8.06kOhms
Military Standard :
Not
Factory Lead Time :
8 Weeks
Min Operating Temperature :
-55°C
SMM0204
Vishay SMM02040C8061FB300
SMM0204 Series, Thin Film, 8.06kOhms, 0.25W 1/4W, ±1%, -55°C~125°C