SMM02040C7873FB300
Mfr.Part #
SMM02040C7873FB300
Description
RES 787K OHM 1% 1/4W MELF 0204
Chip Resistor - Surface Mount
Length :
3.6mm
Diameter :
1.4mm
2
Contact Plating :
Tin
Lead Free
Published :
Min Operating Temperature :
-55°C
Resistance :
787kOhms
Width :
1.4mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Package / Case :
MELF, 0204
Military Standard :
Not
SMM0204
Max Operating Temperature :
125°C
Size / Dimension :
0.055Diax0.142L 1.40mmx3.60mm
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Radiation Hardening :
No
Vishay SMM02040C7873FB300
SMM0204 Series, Thin Film, 787kOhms, 0.25W 1/4W, ±1%, -55°C~125°C