SMM02040C7502FB000
Mfr.Part #
SMM02040C7502FB000
Description
RES 75K OHM 1% 1/4W MELF 0204
Width :
1.4mm
Number of Terminations :
2
Power Rating :
250mW
Length :
3.6mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Resistance :
75kOhms
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Factory Lead Time :
50 Weeks
Size / Dimension :
0.055Diax0.142L 1.40mmx3.60mm
Voltage - Rated :
200V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Max Operating Temperature :
125°C
Vishay SMM02040C7502FB000
SMM0204 Series, Thin Film, 75kOhms, 0.25W 1/4W, ±1%, -55°C~125°C