SMM02040C7153FB300
Mfr.Part #
SMM02040C7153FB300
Description
RES 715K OHM 1% 1/4W MELF 0204
Size / Dimension :
0.055Diax0.142L 1.40mmx3.60mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Diameter :
1.4mm
Radiation Hardening :
No
Max Operating Temperature :
125°C
Factory Lead Time :
7 Weeks
2
Published :
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Length :
3.6mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Resistance :
715kOhms
Operating Temperature :
-55°C~125°C
SMM0204
Contact Plating :
Tin
Width :
1.4mm
Ratings :
AEC-Q200
Vishay SMM02040C7153FB300
SMM0204 Series, Thin Film, 715kOhms, 0.25W 1/4W, ±1%, -55°C~125°C