SMM02040C6492FB300
Mfr.Part #
SMM02040C6492FB300
Description
RES 64.9K OHM 1% 1/4W MELF 0204
Min Operating Temperature :
-55°C
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Lead Free :
Lead Free
Military Standard :
Not
Max Operating Temperature :
125°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Width :
1.4mm
Resistance :
64.9kOhms
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.055Diax0.142L 1.40mmx3.60mm
Factory Lead Time :
10 Weeks
Length :
3.6mm
Number of Terminations :
2
Vishay SMM02040C6492FB300
SMM0204 Series, Thin Film, 64.9kOhms, 0.25W 1/4W, ±1%, -55°C~125°C