SMM02040C6199FB300
Mfr.Part #
SMM02040C6199FB300
Description
RES 61.9 OHM 1% 1/4W MELF 0204
Width :
1.4mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Tolerance :
±1%
Diameter :
1.4mm
Voltage - Rated :
200V
Power Rating :
250mW
Max Operating Temperature :
155°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Min Operating Temperature :
-55°C
Resistance :
61.9Ohms
Length :
3.6mm
Size / Dimension :
0.055Diax0.142L 1.40mmx3.60mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
AEC-Q200
Weight :
21.99923mg
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Military Standard :
Not
MELF, 0204
Vishay SMM02040C6199FB300
SMM0204 Series, Thin Film, 61.9Ohms, 0.25W 1/4W, ±1%, -55°C~125°C